Zdravé stravovací návyky u dětí? Poradíme vám, jak na to!

Vypěstovat u dětí zdravé stravovací návyky může být někdy opravdu těžké. Zejména v dnešní době, kdy na ně ze všech stran vyskakují neodolatelné burgery ze známých fastfoodových řetězců nebo sladkosti všech barev. I přesto je však možné děti na zdravou stravu naučit. Chce to jen pořádnou dávku trpělivosti a my věříme, že vám k tomu pomůže také našich pět triků.

Číst více

Alergie na mléko a intolerance laktózy: Víte, jak je rozeznat?

Vypijete doušek mléka a hned je vám zle? Už delší dobu na sobě pozorujete, že mléčné výrobky vám nedělají dobře? Je možné, že trpíte intolerancí laktózy, nebo máte alergii na mléko. Ne, nejedná se o stejné diagnózy a v našem článku vám dnes prozradíme, jaký je mezi nimi rozdíl.

Číst více

Rostlinná mléka: Znáte ta nejzdravější?

Víte, které rostlinné mléko bude vaším pomocníkem při hubnutí a které neobsahuje žádný lepek? Představujeme vám tři nejzdravější rostlinná mléka.

Číst více

Hledáte způsob, jak rychle zhubnout? Poradíme vám, jakých chyb se musíte vyvarovat

Dáváte si pozor na to, co jíte? Sportujete? A i přesto se vám nedaří zhubnout? Někdy se může příčina vašeho problému objevit tam, kde byste ji vůbec nečekali.

Číst více

Tři recepty na letní smoothie, které vás osvěží i zasytí

Jste i vy takovými milovníky smoothie jako my? Zejména v létě je to jeden z nejlepších a nejchutnějších způsobů osvěžení. Kromě toho, že skvěle chutná, je i plné ovoce a zeleniny, přičemž chutím a ingrediencím se meze vůbec nekladou.

Číst více

Nastartujte svůj metabolismus a spolu s ním i hubnutí

Zdravý životní styl, rekreační sportování, a přesto se vám nedaří zhubnout. Jak je to možné? Kde děláte chybu? S velkou pravděpodobností váš metabolismus nefunguje tak, jak by měl. Nemusíte hned házet flintu do žita, zpomalený metabolismus je problémem mnoha lidí a v našem článku najdete pár rad, jak ho opět nastartovat.

Číst více

Intolerance laktózy: Známe tři druhy

Intolerance laktózy je na našem blogu často skloňovaným tématem, a to z jednoho jediného důvodu – víme, že mnohým lidem znepříjemňuje život a my se jim snažíme pomoct aspoň našimi radami, které se týkají stravování a životního stylu.

Číst více

Dětské výživy – nekupujte je, vyrobte si vlastní, domácí!

Čekala vás toto léto v zahradě bohatá úroda ovoce? Jedním ze způsobů, jak ji využít a zároveň svému prckovi připravit zdravé a chutné jídlo, je domácí výživa. Na rozdíl od těch kupovaných budou bez přidaného cukru i zahušťovadel a z vaší letní úrody vás vyjdou o hodně levněji.

Číst více

Co jedí zdravé děti: Jídelníček ročního dítěte by se měl vyhýbat těmto potravinám

Co jedí zdravé děti? Otázka, kterou si lámou hlavu mnozí rodiče. Na tom, čím už od prvních příkrmů naše mrňouse krmíme, totiž závisí nejen jejich zdraví, ale také stravovací návyky a zdravý životní styl v dospělosti. Víte, kterým potravinám by se měly děti vyhýbat?

Číst více

Smoothie k snídani, smoothie na hubnutí – kdy ano a kdy ne?

Už jste slyšeli o smoothie? Věříme, že ano – jinak byste se neocitli na stránkách našeho MioMat blogu. Na internetu najdeme množství článků, které mluví o příznivých účincích smoothie na zdraví člověka. Až se po čase může zdát, jako by šlo opět jen o nějaký dočasný trend, který zakrátko vyjde z módy. Opak je však pravdou a my v MioMatu vás o tom rádi přesvědčíme.

Číst více

Rostlinné mléko – jak ho připravit?

O rostlinných mlékách slýcháme čím dál častěji. Nejenže získávají na oblibě u těch, kdo vyznávají zdravý životní styl, jsou navíc také alternativou pro ty, kdo často ze zdravotních důvodů nemohou konzumovat kravské mléko. Mnohá rostlinná mléka jsou zároveň bezlepková, a proto po nich mohou bez výčitek sáhnout také celiakové.

Číst více

Recepty pro děti od 1 roku

Mnohé maminky si s blížícím se prvním rokem svého děťátka lámou hlavu nad tím, jak pokračovat v jeho krmení tak, aby mu neodepřely žádné důležité živiny. Kdy mu můžu dát ochutnat první maso? Mám přestat kojit a přejít na tuhou stravu? Odpovědi na tyto otázky se vám pokusíme dát v našem článku.

Číst více

Alergie na mléko: Mléčné alergeny pod lupou

V současnosti se (i v rámci naší práce) setkáváme s čím dál tím větším počtem lidí, kteří trpí některou z forem alergie na mléko. Této alergii jsme už pár článků na našem blogu věnovali, teď se budeme detailněji zaobírat konkrétními mléčnými alergeny.

Číst více